Лубарда – Једнаприча у Галерији Дома Војске Србије у Београду

ИзложбаЛубардаЈеднаприча која се реализује кроз сарадњу Медија центра„Одбрана”, Куће легата и Музеја Југославије, биће отоворена од 9. децембра ове, до 5. фебруара 2022. године у Галерији Дома Војске Србије.

Поставка се састоји од репрезентативних дела Петра Лубарде, која нису део сталне поставке уКући легата, нити су излагана у овом обиму, кад је реч о Уметничкој збирци Дома Војске Србије.

Поред слика и цртежа на изложби ће се наћи и архивска фото-грађа, део из Куће легата, и други,до сада непознат јавности, из фото-архива Дома ЈНА, сада Медија центра „Одбрана”, а употпуниће је и изабрана дела из фонда Музеја Југославије, која су као поклон дата председнику СФРЈ Јосипу Брозу Титу.

Ауторски тим изложбе чине:Јелена Кнежевић из Медија центра„Одбрана”,  Дина Павић из Куће легата и Ана Панић из Музеја Југославије, док је за визуелни идентитет каталога и изложбе била задужена Александра Капор из Медија центра „Одбрана”.

Током трајања изложбе организована су и ауторска вођења и то 18. децембра, 15. јануара и 5. фебруара у 13 часова.