03.07.2022

Дечја радионица Kад скулптуре оживе

Музеј Југославије поново отвара Парк скулптура за најмлађе посетиоце!

У оквиру Породичног дана, програма креираног са идејом да се Музеј афирмише као место где породице могу да проведу слободно време, забаве се и усвоје нова знања, одржаће се у недељу 3. јула у 10 часова радионица за децу „Kад скулптуре оживе“.

Током радионице учесници и учеснице имаће прилику да се упознају са скулптурама у музејском парку и да кроз игру сазнају о уметности и историји, као и да проведу време у једном несвакидашњем окружењу. У парку Музеја Југославије налази се двадесет скулптура истакнутих југословенских уметника и уметница које су стилски и тематски разноврсне, од лирских дела у маниру реализма и интимизма, до класичне скулптуре социјалистичког реализма. Смештене су у дивном амбијенту за дружење са пријатељима и породицом.

Радионица је намењена деци узраста од пет до десет година. Улаз на радионицу је слободан.