Preuzmite katalog virtuelne izložbe #YUDOM

Muzej Jugoslavije, negujući participativni pristup, pozvao je publiku iz regiona da pronađe jugoslovensko nasleđe u svojim kućama, oproba se u kustoskom poslu i bude deo tima koji realizuje virtuelnu postavku #YUDOM.

Projekat je realizovan tokom perioda vanrednog stanja, proglašenog usled pandemije COVID-19, a kustoski tim Muzeja predstavio je fotografije predmeta koji su pripadali jugoslovenskoj svakodnevici, a sada su deo muzejske kolekcije.

Izložbi je doprinelo više od hiljadu učesnika i učesnica iz celog regiona od kojih je napravljen izbor predstavljen u ovoj publikaciji. Kriterijumi za izbor bili su kvalitet fotografija, raznovrsnost materijala, ali i priče koje su pratile predmete.

Zahvaljujemo svim učesnicima i učesnicama na učešću i doprinosu istraživanju jugoslovenskom nasleđu.

Pozivamo vas da PDF sa odabranim predmetima preuzmete sa sledećeg linka.