Ново радно време Музеја Југославије

Музеј Југославије ће од 9. септембра радити у измењеним терминима, од среде до недеље од 10 до 18 часова, док ће музејски кафе истим данима радити до 21 час.

Сви заинтересовани моћи ће да посете сталну поставку, на којој су у току кустоске интервенције поводом 75 година од краја рата, тематску изложбу „Тањуг јавља: Рат је завршен“ и изложбу „Фигуре сећања“.

Сваког викенда посетиоци се могу прикључити вођеним турама кроз комплекс Музеја Југославије. Уз плаћену улазницу, посетиоцима је доступно бесплатно стручно вођење сваке суботе и недеље од 11 часова на енглеском и од 12 сати на српском језику.

У музејском комплексу истовремено може да борави до 100 особа, а број посетилаца у затвореним просторима је ограничен на 15 у објекту Кућа цвећа и на највише двоје у сувенирници.

Приликом посете обавезно је ношење заштитне маске и рукавица и одржавање физичке дистанце, која изискује размак од минимум два метра између двоје посетилаца и боравак не више од једне особе на четири квадратна метра.

При уласку у комплекс Музеја обавезна је дезинфекцију руку алкохолом и бесконтактно мерење телесне температуре.