28.10.2020

Koncerti 1 na 1 u Muzeju Jugoslavije

Udruženje „Nove zvezde klasične muzike“ organizuje „Koncerte 1 na 1“ sa 7 različitih muzičara u 7 termina od po 10 minuta (koliko će trajati svaki koncert), na 7 lokacija. Jedna od njih biće i Muzej Jugoslavije, a program će se realizovati 28. oktobra 2020. od 16 do 17 i 15.  Potrebno je rezervisati svoj termin za prisustvo koncertu, a više informacija nalazi se na: http://www.nzkm.org/posts/post/16

„Sprovođenjem jednog ovakvog projekta želimo da razbijemo predrasude o tome da je mesto klasičnoj muzici samo u koncertnim salama, na binama pod svetlima, pred velikom i svečano obučenom publikom. Ovakav koncept dovodi do promene paradigme koncerata klasične muzike, jer publika za muzičara je retko jedna osoba i na ovaj način se muzičarima stvara prilika da se na jedan intimniji način povežu sa svojom publikom. S druge strane, publika na koncert klasične muzike dolazi kako bi videla određenog muzičara ili čula određena dela, dok u našem konceptu nema programa, nema pojedinačnog muzičara, već je posmatrač taj prema kome se usmerava odabir kompozicije“, navode organizatori iz udruženja „Nove zvezde klasične muzike“.

Predistorija: Osnova za razumevanje Muzeja Jugoslavije

Na oblikovanje evropskog tipa muzeja uticale su brojne prakse i koncepti sakupljanja, čuvanja i upotrebe predmeta.

K25 u novom izdanju!

Muzejska laboratorija

Druga faza rada na stalnoj postavci

Muzej Jugoslavije te poziva #OSTANIUMUZEYU